Hallitus ja toimihenkilöt 2019


Puheenjohtaja Juhana Piha
Dosentti, kliinisen fysiologian erikoislääkäri, seksuaalilääketieteen asiantuntija FECSM ja kouluttaja (UEMS/MJCSM), kliininen seksologi (NACS)
sähköposti: juhana.piha@gmail.com

Vesa Nurmenniemi
Työterveyshuollon erikoislääkäri
sähköposti: vesa.nurmenniemi@mehilainen.fi

Jäsen Osmo Vikman
Lääketieteen lisensiaatti, työterveyslääkäri
sähköposti: osmo.vikman@aava.fi

Jäsen Patrick Jern, varajäsen
psykologian tohtori, apulaisprofessori
sähköposti: pjern@abo.fi

Jäsen Sanna-Mari Manninen
kätilö YAMK, Tohtorikoulutettava
sanna-mari.manninen@utu.fi

Katja Kero, varapuheenjohtaja
Gynekologi, lääketieteen tohtori
sähköposti: katja.kero@utu.fi



Tilintarkastaja Kari Antila
Lääkintöneuvos, Kliinisen fysiologian erikoislääkäri, dosentti